SIKÇA SORULAN SORULAR

  1. Kilo vermek için illa 6 öğün mü beslenmeliyim?

Kilo vermek için illa 3 ana, 3 ara öğün yapmanıza gerek yoktur. Sabah, öğlen ve akşam öğünlerinizi yağtığınız sürece de kilo verebilirsiniz.

2. Diyet yaparken illa erken kalkmalı mıyım?

Yaşam tarzınız nasılsa diyetiniz de ona göre planlanmalıdır. Örnek veriyoru  siz ev hanımısınız ve saat 10 da kalkıyorsunuz diyelim. Ben size hergün sabah 7 de kahvaltı yapın dersem diyet sizin için çekilmez bir hal alabilir. O yüzden yaşamınıza uygun bir diyet şekli hazırlanılmalıdır. Her diyet kişiye özel planlanmalıdır.

3. Kilo vermem durdu ne yapmalıyım?

  • Bu durumda biraz yürüyüşü hayatınıza sokmalısınız.
  • Farkında olmadan diyet sürecinde yaptığınız yanlışlar olabilir. Diyetisyeninizle birlikte durumunuzu tekrar gözden geçirin.

4. Spor yapmadan kilo veremez miyim?

Spor yapmadan da kilo verebilirsiniz. Metabolizmanın çalışması için günlük kadınlarda ortalama 1500 kcal, erkeklerde 1800-2000 kcal arasında enerji gerekmektedir. Bu enerjiyi biz sporla yakmaya kalksak gün boyu spor yapsak yine de yakamayız. Metabolizmanın enerji yakma kapasitesi fazladır. Önemli olan bunu doğru besinlerle sağlayabilmektir.

5. Detoks diyetleri işe yarıyor mu?

Detoks diyetleri kısa vadede kilo vermemize yardımcı olsa da uzun vadede pek işe yaramamaktadır. Önemli olan vücudun kendi detoks mekanizmasını çalıştırabilmektir. Bunu yapabilmek için de doğru uyku, doğru beslenme, doğru su içimi gibi adımların birarada olması gerekmektedir.

6. Diyet yaparken ne kadar su içmeliyim?

( Kilonuz x 30-35 ml ) = Günlük içmeniz gereken su miktarıdır.

Eğer gün içerisinde çok terliyor iseniz içmeniz gereken su ihtiyacınız artabilmektedir.

7. Akşam meyve yiyebilir miyim?

Meyve şeker yani früktoz içerdiği için akşam yediğimiz meyveler bize yağlanma özellikle de bel bölgesindeki yağlanma olarak geri dönmektedir.

8. Aç mı uyumalıyım?

Uyurken hafif açlık olduğunda vücut hem daha iyi yağ yakabilmektedir, hem de kendini daha iyi yenileyebilmektedir.