Görüntülüyor 3 Sonuç(lar)
yeşil çay latte

Yeşil Çay Latte 🍵

Soğuk bir gün için mükemmel sağlıklı ve lezzetli bir içeçek. Ayrıca erişilebilir ve uygun fiyatlı ✌️ Kendinizi şımartmak için bence bu tarifi hemen deneyin 🥰

Ev Yapımı Nutella 🍫

❗️ Marketlerde satılan nutellaların içerisinde gıda katkı maddeleri, kıvam arttırıcılar, koruyucular, renk vericiler, yapay aromalar, tatlandırıcılar ne arasanız var. Kendimizi bunlardan korumak adına herkes nutellasını evinde yapsa ne güzel olurdu 😍

Matcha Çayı 🍵

Japonlar tarafından yıllar önce keşfedilmiş, popülerliği şu anda tekrar artmış olan, hatta Starbucks’ın bile “Matcha Latte” 🍵 olarak menüsüne eklediği matcha çayı, aslında yeşil çayın toz halidir. Yeşil çaydan farklı olarak içerisinde daha fazla yeşil rengini veren klorofil ve yüksek antioksidan özelliği vardır.
🌿 İçerisindeki yüksek antioksidan özelliğiyle kanser önleyici, yaşlanma karşıtı ve detoks etkilidir.
🌿 Kolesterolü düşürmeye ve kan şekerini dengelemeye yardımcıdır.
🌿 Hafıza ve konsantrasyonu güçlendirir.
Matcha çayı zayıflatır mı?
Unutmayalım ki tek başına mucizevi bir besin ya da çay yoktur. Sağlıklı ve dengeli bir beslenme ve egzersizle birlikte kullanılırsa zayıflamaya yardımcı olabilir.
Toz formunda satıldığı için güvenilir yerlerden temin edilmesi önerilir.
Reflü, demir eksikliği, ishal, böbrek taşı veya böbrek yetersizliği gibi sağlık problemleri olanların matcha çayını tüketmemeleri önerilmektedir.