Kuantum Diyeti

kuantum diyeti

Çiğ gıda diyetini uzun yıllardır duymaya başladık ve ünlülerin de takibi nedeniyle oldukça popüler hale geldi. Ancak şimdi bu geleneksel detoks ve sağlıklı beslenme yöntemine yeni bir dokunuş katan Quantum Eating adlı yeni bir detoks diyeti var.

Kuantum Yeme, makine mühendisi ve teorik matematikçi Tonya Zavasta tarafından yaratıldı. Bu detoks diyeti, çiğ gıda diyetini belirli yeme süreleri ve aralıklı oruç ile birleştirir. Diyetin adı Quantum Eating, yaratıcısı Zavasta’nın diyeti kuantum fiziği ile karşılaştırmasından gelir. Çiğ canlı gıdaların daha yüksek bir düzene sahip olduklarını, çünkü besinlerin bozulmadığını ve bunun vücudumuza iyileştirilmiş sağlık olarak yansıdığını söylüyor.

Kuantum Yeme Temelleri

Kuantum Diyetinde % 100 çiğ gıda yenmesini gerektirir. Bu çiğ gıda öğelerinden ikisini günün ilk bölümünde yersiniz. Günlük gıda tüketiminizin tamamı uyanma tarihinden itibaren 8 saat içinde ve tercihen saat 3’ten önce tüketilmelidir. Güne geç başlayan biriyseniz, daha sonra da yiyebilirsiniz, ancak sadece son yemeğinizin uyumadan en az 6 saat önce yendiğinden emin olun. Her gün yaklaşık 16 saat oruç tutmalısınız.

Tüm çiğ yiyecekleri yiyerek vücudunuz daha fazla besin öğesi alır ve birçok yaşlanma karşıtı faydaya maruz kalır. Günde on altı saatlik oruç süresince, vücudunuza işlenmesi için daha fazla gıda ve kimyasal madde ile bombardıman yapılmazken, kendini sindirmesi, temizlemesi ve onarması için zaman vermesi açısından da önemlidir.

İsteğe Bağlı Ekleme

Kuantum Yeme, aynı zamanda az bilinen kuru açlık tekniğini önerir. Kuru açlık, oruç tutmayı yeni bir seviyeye taşıyan Rusya’da kullanılan bir detoks ve iyileştirici tedavidir. Çoğu açlıkta su ve hatta bazen meyve suyu içmenize izin verilir, ancak kuru açlıkta tüm yiyeceklerden ve sıvılardan uzak durursunuz. Rus doktorlar bu teknikle; sağlık ve estetik faydaları olan sıvıdan çok daha etkili olduğunu iddia ediyorlar. Zavasta bu tekniği diyetinde kullanıyor ve vücut, kan dolaşımına toksin miktarını iki katına çıkardığından, atmak için kolona ve mesaneye giderken hastalık ve dejeneratif bozukluklardan daha hızlı iyileşmeleri için de başkalarına tavsiye ediyor. Bununla birlikte, dehidrasyonu önlemek için, her gün 8 saatlik oruç tutmamanız halinde bol miktarda sıvı içmeniz gerektiğine dikkat çekiyor.

Kuantum Yeme Diyetini Kimler Uygulayabilir?

Ne yazık ki, diyetin katı doğası nedeniyle, Quantum Eating herkes için uygun bir rejim değildir. Bu diyeti KULLANMAMASI gereken kişiler:

  • Diyabetliler,
  • Yaşlı bireyler,
  • Çocuklar,
  • Ciddi hastalığı olanlar,
  • Düşük kilolu insanlar,
  • Hamile veya emziren kadınlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir